#1 31-8-2010 10:55:24

 Inactive

Administrator

13391932
Zarejestrowany: 26-8-2010
Posty: 34
Punktów :   
Ulubiony minion: Splodge

Reliability Rating

Zapewne wielu z was nie rozumie, lub nie jest pewnym co to jest dokładnie. Chciałbym przedstawić teraz to, by padalo jak najmniej pytan: "Dlaczego nie widzę serwera?", "Co mi to da?". Niestety nie moge teraz odpowiedzieć ile trzeba wyjść by spadło, ani ile trzeba grac by wzrosło.
http://wiki.casualcollective.com/images/2/26/RR.png
Tak przedstawia sie w pełni naładowany wskaźnik.

1. Jak to działa?
2. Jaki ma to cel?

1. Zasada jest bardzo prosta. Im więcej wychodzisz tym wskaźnik jest niższy. Im więcej grasz, tym jest wyzszy. Należy pamiętać, że nie jest to stosunek 1 przegranej do 1 wygranej i nie denerwować się, że od razu nie rośnie.

2. Wskaźnik ma na celu pogrupowanie graczy wychodzących lub często lagujących, na mniej i bardziej. Wiec jeśli mamy Poor, to nie powinno nas dziwić, ze ktoś wychodzi albo laguje.
Ale jaki jest sens grać dalej, jeśli cały nasz team wyszedł i klęska jest pewna? Możemy wyjść i dalej męczyć się z poor tylko pogłębiając swój dołek, albo poczekać i zwiększyć szanse na nową range. Im wieksza ranga tym mniej przykrych niespodzianek, a co za tym idzie mniej potrzeb wyjść.
Ale jak to sie ma do innych graczy? Czy muszę grac z gorszymi? Nie. Podczas zakładania serwera, jego ranga ustalana jest na podstawi rangi założyciela. Widać ją pod nazwą i określa ona ogólną range/umiejętności osób na serwerze.
I ostatnie pytanie. Czy gdy mam Poor mogę wejść do serwera z Pro? Nie. Widzimy tylko serwery niższe rangą i wyższe o 1 range. Dla przykładu. Mam Range OK, zatem moge wejść do serwerów POOR, bo są niższe ranga i do serwerów GOOD bo są wyższe rangą o 1, ale już serwerów PRO nie będziemy widzieć. Czyli jeśli będziemy mieli PRO będziemy mogli grac w każdym serwie. Oczywiście w PRO jest najmniejsza szansa że ktoś wyjdzie lub będzie lagował.

Z tego wniosek jest taki, że system ten jest dobry, ale nie najlepszy.

Jeśli macie jakieś pytania albo wątpliwości to możecie pisać w tym temacie.


Splodge>Doc>Stinger>Basher>Shouty

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.etnologia-uni-wroc.pun.pl www.7ds.pun.pl www.swordclan.pun.pl www.trailerparkboys.pun.pl www.farmacja2011lublin.pun.pl